ایران دیدار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست این کشور با رئیس دستگاه اطلاعات مصر را تکذیب کرد

سازمان حفاظت محیط زیست ایران خبر دیدار علی سلاجقه با رییس سرویس اطلاعاتی مصر در قاهره، را قویا تکذیب کرد.

میدل ایست نیوز: سازمان حفاظت محیط زیست ایران خبر دیدار علی سلاجقه با رییس سرویس اطلاعاتی مصر در قاهره، را قویا تکذیب کرد.

به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست ایران، سیدحسین موسوی فر، رئیس مرکز امور بین الملل و کنوانسیون های سازمان حفاظت محیط زیست، گزارش یک رسانه عربی مبنی بر دیدار «علی سلاجقه» معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست ایران با رییس سرویس اطلاعاتی مصر در قاهره را قویا تکذیب کرد و افزود: دیدارهای رییس سازمان محیط زیست در کشور مصر کاملا مشخص و معلوم است و این دیدارها تنها با مقامات سیاسی و محیط زیستی کشورهای مختلف صورت گرفته است.

این مقام ایرانی که ریاست این سازمان را در سفر به مصر همراهی کرده است، اظهار داشت: سلاجقه در سفر به کشور مصر علاوه بر سخنرانی در بیست و هفتمین کنفرانس تغییرات آب و هوایی، با وزیر امور خارجه مصر و برخی از همتایان محیط زیستی خود در سایر کشورها دیدار و گفت و گو کرد که محور این گفت و گوها نیز مباحث مربوط به تغییر اقلیم و تلاش برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای بوده است.

پیش از این، پایگاه «العربی الجدید» به نقل از منابع مصری خبر داده بود که معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست ایران، با ژنرال «عباس کامل»، رئیس سازمان امنیت عمومی مصر در قاهره دیدار کرده است.

بر اساس این گزارش، منابع بلندپایه مصری خبر دادند که کامل در این دیدار بر موضع ثابت مصر درباره خودداری از پیوستن به هرگونه پیمان سیاسی یا نظامی علیه ایران تأکید کرده است.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
سازمان محیط زیست ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا