سهم 6 درصدی آموزش در هزینه‌های دولت عراق

سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) اعلام کرد که سهم بخش آموزش حدود 6 درصد هزینه های بودجه عراق را به خود اختصاص داده است.

میدل ایست نیوز: سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) اعلام کرد که سهم بخش آموزش حدود 6 درصد هزینه های بودجه عراق را به خود اختصاص داده است.

به گزارش نشریه رسمی «الصباح» عراق، «پاولو فونتانی»، مدیر دفتر «یونسکو» در عراق، در کنفرانسی به مناسبت روز جهانی آموزش تأکید کرد که نزاع‌های مسلحانه یک دهه گذشته در عراق بر تحصیل کودکان در این کشور تأثیر گذاشته و نوع آموزش در عراق یکی  از چالش‌های پیش روست.

او گفت که سهم بخش آموزش در عراق حدود 6 هزینه های بودجه عراق است و افزود که این کشور نیازمند نظام آموزشی جدیدی است که به دانش‌آموزان و دانشجویان امکان ورود به بازار کار و ادغام در جامعه و همچنین ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را بدهد.

«علاء عبدالحسن»، مشاور وزیر آموزش عالی عراق، نیز گفت که این وزارتخانه در پی اجرای طرح بزرگ پژوهش علمی و افزایش جایگاه علمی دانشگاه‌های  عراق و تلاش برای جذب  دانشجویان خارجی است.

وی افزود که این وزارتخانه با جدیت در حال برقراری ارتباط‌های آکادمیک با دانشگاه‌های  معتبر جهان از طریق رایزنی‌های فرهنگی سفارت‌خانه‌های عراق در کشورهای جهان است تا بتوان دانشجوان عراقی را به دوره‌های تخصصی در این کشورها اعزام کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الصباح

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا