بریتانیا تحریم‌های جدیدی را علیه سپاه ایران وضع کرد

بریتانیا تحریم‌های جدیدی را به بهانه مسائل حقوق بشری علیه سپاه پاسداران ایران وضع کرد.

میدل ایست نیوز: وزارت امور خارجه بریتانیا امروز دوشنبه تحریم‌های جدیدی را به بهانه مسائل حقوق بشری علیه سپاه پاسداران ایران وضع کرد.

به گزارش ایرنا از تارنمای وزارت امور خارجه بریتانیا، «علی اصغر نوروزی»، «سید امین الله امامی طباطبایی»، «یحیی علاء الدینی»، «جمال بابامرادی»، «احمد کریمی» از بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «احمد ذوالقدر» فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران و جانشین فرمانده سپاه تهران و «علیرضا حیدرنیا» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان البرز در فهرست تحریم‌های دولت انگلیس اضافه شده‌اند.

بر اساس این گزارش، دارایی های افراد تحریم شده در این کشور مسدود و شرکت ها و شهروندان انگلیسی از مراوده مالی با آنان ممنوع شدند. این افراد همچنین حق سفر به انگلیس را نداشته و ورود یا گذر آنها به این کشور ممنوع است.

«جیمز کلورلی» وزیر امور خارجه انگلیس در تداوم اظهارات مداخله‌جویانه در امور داخلی ایران گفت که لندن «همراه با شرکای خود در سراسر جهان، همچنان در کنار مردم ایران ایستاده، زیرا آنها خواستار تغییرات اساسی در ایران هستند.»

این درحالیست که شورای وزیران امور خارجه اروپا نیز قصد دارند تا ششمین بسته تحریمی علیه ایران را به بهانه مسائل حقوق بشری وضع کنند.

پیش از این نیز استرالیا تحریم های جدیدی علیه ایران به بهانه حمایت این کشور از ناآرامی های اخیر و ارائه پهپاد به روسیه اعمال کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا