سیاسی

مذاکرات عراق با شرکت‌های جهانی در عرصه صنایع نظامی

در حاشیه نمایشگاه صنایع نظامی مصر (ادکس 2023)، رئیس سازمان صنایع جنگی عراق با نمایندگان شرکت‌های گوناگون شرکت‌کننده در این نمایشگاه دیدار کرد.

میدل ایست نیوز: در حاشیه نمایشگاه صنایع نظامی مصر (ادکس 2023)، رئیس سازمان صنایع جنگی عراق با نمایندگان شرکت‌های گوناگون شرکت‌کننده در این نمایشگاه دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، سازمان صنایع جنگی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که «مصطفی عاتی» رئیس این سازمان در سفر به مصر برای بازدید از نمایشگاه بین‌المللی نظامی مصر (ادکس 2023) با وزیر صنایع جنگی مصر دیدار و همکاری‌های مشترک در عرصه نظامی را بررسی کرد.

همچنین عاتی از بخش‌های گوناگون نمایشگاه بازدید و با مشارکت‌کنندگان درباره همکاری‌های نظامی و دفاعی مذاکره کرد.

این بیانیه افزوده که بسیاری شرکت‌های عربی و غیر عربی برای همکاری با عراق در عرصه صنایع نظامی ابراز آمادگی کرده‌اند.

روز شنبه، رئیس جمهور مصر نمایشگاه بین المللی صنایع دفاعی و نظامی «ادکس 2023» را که از 4 تا 7 دسامبر جاری برگزار می شود، افتتاح کرد.

گزارش ها حاکی از آن است که در این نمایشگاه که توسط شرکت بین المللی AWE و با همکاری وزارت دفاع و وزارت تولیدات جنگی مصر برگزار می شود، 35 هزار بازدید کننده از 97 کشور و نیز 400 عرضه کننده محصولات از کشورهای مختلف جهان مشارکت دارند.

به گزارش «النهار» قاهره از حدود 100 هیئت بلندپایه نظامی از چندین کشور برای شرکت در این نمایشگاه دعوت به عمل آورده است.

در نمایشگاه ادکس 2023 که در سومین دور خود برگزار می شود، 22 غرفه عربی و بین المللی از کشورهای امریکا، چین، هند، کره جنوبی، فرانسه، آلمان، ایتالیا، یونان، امارات، عربستان، برزیل، رومانی، جمهوری چک، صربستان، اسلواکی، بلغارستان، اوکراین، قزاقستان، پاکستان، ارمنستان، بوسنی و هرزگووین مشارکت دارند.

در این نمایشگاه مجموعه ای از تولیدات نظامی متنوع که مهم ترین آنها خودروهای زمینی، تسلیحات و تجهیزات پدافند هوایی و دفاع ساحلی، کشتی ها، امنیت سایبری، سامانه های موشکی، سامانه های خودکار، چتربازی و فرود هوایی، ارتباط ماهواره ای، سامانه های امداد و نجات، سامانه های نظارتی، تجهیزات تاکتیکی و تجهیزات آموزشی و شبیه سازی به نمایش گذاشته می شود.

منبع
واع

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا