نشست اوپک یک هفته پس از تحریم‌های نفتی ایران برگزار می‌شود

نشست بعدی اوپک 11 نوامبر و یک هفته پس از تحریم‌های نفتی ایران با حضور اعضای اوپک و غیراوپک در ابوظبی برگزار خواهد شد.

میدل ایست نیوز: نشست بعدی اوپک 11 نوامبر و یک هفته پس از تحریم‌های نفتی ایران با حضور اعضای اوپک و غیراوپک در ابوظبی برگزار خواهد شد. این تصمیم در دهمین نشست وزرای کشورهای تولیدکننده نفت در الجزایر گرفته شد.

اینکه برگزاری نشست بعدی اوپک در فاصله بسیار نزدیک از نشست قبلی اوپک و یک هفته پس از تحریم نفتی ایران برگزار می‌شود قابل تأمل است. آن گونه که وزیر انرژی روسیه در مصاحبه با بلومبرگ پس از نشست دو روز پیش اوپک اعلام کرد یکی از دلایل برگزاری این نشست پس از تحریم‌های نفتی ایران این است که بتوانند وضعیت عرضه و تقاضای نفت در بازار را به خوبی رصد کنند.

مهمترین مسأله‌ای که در نشست اوپک بررسی خواهد شد وضعیت عرضه نفت ایران پس از تحریم‌های 4 نوامبر است. اینکه ایران تا چه اندازه می‌تواند نفت تولید کند و رفتار مشتریان نفتی با وضعیت جدید چگونه خواهد بود.

نواک در مصاحبه با بلومبرگ اعلام کرد که اگر چه سناریوهای مختلفی درباره نحوه مقابله با کمبود بازار پس از تحریم‌های نفتی ایران روی میز اوپک قرار دارد اما با توجه به مشخص نبودن برخی مؤلفه‌ها هنوز قابلیت اجرا ندارد.

نواک تصریح کرد «پس از تحریم‌های نفتی وضعیت بازار مشخص‌تر خواهد شد و میزان عرضه نفت ایران و وضعیت مشتریان نفتی ایران در مواجهه با این تحریم روشن‌تر خواهد شد. بنابراین به نظر می‌رسد که فاصله نزدیک نشست بعدی اوپک با نشست الجزایر و یک هفته پس از تحریم‌های ایران نشانه‌ای از این است که کشورهای تولیدکننده نفت و در رأس آنها عربستان و روسیه درباره تأمین بازار پس از تحریم‌های نفتی ایران با چالش مواجه هستند و اقدام سناریوهای احتمالی را به بعد موکول کرده‌اند.»

منبع:فارس

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا