حمله پهپادی انصارالله یمن به فرودگاه دبی و توقف پروازها

انصارالله یمن همانطور که قبلا هشدار داده بود فرودگاه دبی در امارات را با پهپاد هدف گرفت و سخنگوی ارتش یمن اعلام کرد، حملات هوایی به فرودگاه دبی منجر به توقف پروازها در این فرودگاه شده است.

میدل ایست نیوز: محمد عبدالسلام سخنگوی رسمی انصارالله یمن اعلام کرد، نیروی هوایی و پهپادی دومین عملیات خود طی یک ماه را علیه فرودگاه دبی انجام داد.

عبدالسلام گفت: به رغم لاپوشانی مقامات امارات درباره حمله انجام شده اگر تجاوزات ادامه داشته باشد ما آنها را وادار خواهیم کرد به این حمله اقرار کنند. این در حالی است که سخنگوی فرودگاه دبی مدعی شده است: فرودگاه بدون هیچ تعطیلی به شکل عادی به کار خود ادامه می‌دهد.

سازمان کل هواپیمایی امارات اعلام کرد، پروازهای هوایی در امارات به طور عادی و روتین ادامه دارند و اخبار منتشر شده در رسانه‌های وابسته به انصارالله درباره فرودگاه دبی صحت ندارند.

یگان پهپادی ارتش یمن وابسته به انصارالله امروز (یکشنبه) از حمله هوایی خود به فرودگاه بین‌المللی دبی خبر داد و اعلام کرد: این فرودگاه را با پهپاد از نوع صماد ۳ هدف گرفت.

یک مقام در یگان پهپادی انصارالله اظهار داشت، پهپاد صماد ۳ سلسله حملاتی را به فرودگاه دبی انجام داد. این فرودگاه با یمن بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر فاصله دارد.

سرتیپ «عزیز راشد»، معاون سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به انصارالله نیز به المیادین گفت که حملات هوایی به فرودگاه بین‌المللی دبی منجر به توقف پروازها در فرودگاه شد.

این مقام ارتش یمن تاکید کرد، هدف قرار دادن این فرودگاه در واکنش به تجاوز مداوم سعودی به ساحل غربی یمن انجام گرفت.

راشد ادامه داد«هدف قرار دادن فرودگاه دبی برای بار دوم آخرین بار نیز نخواهد بود و قابلیت‌های عملیاتی نیروی هوایی به آن اجازه می‌دهد از هر مسافتی عبور کرده و به سیستم‌های دفاع هوایی امارات نفوذ کند.»

وی تاکید کرد: هدف قرار دادن فرودگاه دبی تاثیرات اقتصادی منفی بر گروه‌های متخاصم دارد و آنها را وادار می‌کند به فکر پایان جنگ بیفتند. مرحله آینده برای نیروهای متخاصم علیه یمن دردناک‌تر خواهد بود.

راشد تصریح کرد: فرودگاه دبی گذرگاه مزدوران و مسیر انتقال سلاح برای متجاوزان است. این دومین بار است دبی پایتخت اقتصادی امارات در واکنش به مشارکت این کشور در حملات علیه یمن و ارتکاب جرایم ضد انسانی در حق یمنی‌ها مورد هدف قرار می‌گیرد.

یگان پهپادی انصارالله ۲۷ اوت گذشته نیز چندین حمله هوایی به فرودگاه بین‌المللی دبی به همین شیوه داشت. یگان پهپادی انصارالله یمن ۲۶ ژوئیه نیز سلسله حملاتی را به فرودگاه ابوظبی با پهپاد صماد ۳ انجام داده بود. انصارالله همچنین شب گذشته تجمع مزدوران ائتلاف سعودی را در تله الفراس در نجران با موشک بالستیک زلزال ۱ هدف گرفت.

منبع:ایسنا

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا