وزارت نفت عراق: تحریم‌های ایران بر ما تأثیر می‌‌گذارد؛ آمریکا ما را مستثنی کند

وزارت نفت عراق خواستار مستثنی‌شدن این کشور از تحریم‌های خصمانه آمریکا علیه ایران شد.

میدل ایست نیوز: به گزارش رسانه‌های عراقی،‌ وزارت نفت عراق خواستار مستثنی شدن این کشور از تحریم‌های خصمانه آمریکا علیه ایران شد.

وزارت نفت عراق تأکید کرده است تحریم‌های تحمیلی آمریکا علیه ایران تأثیر مستقیمی بر عراق دارد و انتظار دارد این کشور از این تحریم‌های ویژه تعامل با ایران مستثنی شود.

علی عبدالکریم الموسوی مدیرکل شرکت گاز عراق وابسته به وزارت نفت این کشور در گفت‌وگو با روزنامه الرأی کویت اظهار داشت عراق طولانی‌ترین مرزهای مشترک را با ایران دارد و مبادلات تجاری گسترده‌ای میان دو کشور برقرار است علاوه بر آنکه فعالیت در زمینه انرژی برق مستلزم گشایش اعتبارات و مبادلات مالی است و در نتیجه تحریم‌های آمریکا (علیه ایران) تأثیر مستقیمی بر ما می‌گذارد.

الموسوی پیش‌بینی کرد که درخواست مستثنی شدن عراق از تحریم‌های آمریکایی علیه  ایران در سایه فعال شدن بسیاری از نیروگاه‌های برق سرمایه‌گذاری و دولتی با گاز  ایران ارائه شود. وی افزود: ما باید به‌صورت رسمی انتقال پول را با دلار به ایران انجام دهیم،‌ حتی اگر تحریم‌های آمریکایی برای ما مشکل به‌وجود آورد.

وی افزود عراق همپیمان آمریکاست و در عین حال روابط حسنه‌ای با کشورهای همسایه دارد و به‌نفع واشنگتن نیست که برای عراق مشکلات ایجاد کند و جایگزین‌هایی برای انرژی فراهم نکند.

منبع: تسنیم

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا