سیاسی

بصره، چالش دولت جدید عراق

فعالان بصره برای برگزاری تظاهرات جدید در روز جمعه آماده می‌شوند.

میدل ایست نیوز: فعالان استان بصره عراق برای برگزاری تظاهرات جدید در روز جمعه آماده می‌شوند. این نخستین تظاهراتی است که دولت جدید عراق شاهد آن است.

به گزارش روسیا الیوم، تظاهرات در استان بصره واقع در جنوب عراق درحالی آغاز خواهد شد که نیمی از دولت عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق تشکیل شده و وی در انتظار  رای اعتماد به هشت وزیر از جمله وزرای کشور و دفاع است.

محمد المالکی، یکی از سازمان دهندگان تظاهرات درتماس تلفنی با روسیا الیوم گفت: در حال حاضر به دنبال تدارک تظاهرات جدید در بصره هستیم تا حقوقمان پایمال نشود و دولت کنونی بدون توجه به ما و مطالباتمان عمل نکند، مطالباتی که برای آنها طی ماه‌های گذشته دست به تظاهرات زدیم.

وی افزود: توافق کردیم که تظاهرات صلح‌آمیز باشد و آشوب‌گران به نیروهای امنیتی عراق تحویل داده شوند. از نیروهای امنیتی هم می‌خواهیم به  تظاهرکنندگان حمله نکنند.

استان بصره طی ماه‌های گذشته شاهد تظاهرات بسیاری بود که برای مطالبه بهبودی خدمات رسانی، بهبودی اوضاع نابسامان بصره، مبارزه با فساد و ایجاد فرصت اشتغال و آزادی بازداشت شدگان برگزار شد. در این تظاهرات‌ها صدها تن کشته و زخمی شده و صدها تن دیگر همچنان در بازداشت به سر می‌برند همچنین برخی از نهادهای کشور به آتش کشیده شدند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا