اختصاصی/ دست رد مرجعیت به درخواست دخالت برای آزادی فرمانده بلندپایه الحشد الشعبی

نماینده مرجعیت عالی شیعه حاضر به دخالت در پرونده «قاسم مصلح»، فرمانده بلندپایه وبازداشت شده الحشد الشعبی نشده است.

میدل ایست نیوز:  یک منبع آگاه به «میدل ایست نیوز» خبر داد که نماینده مرجعیت عالی شیعه حاضر به دخالت در پرونده «قاسم مصلح»، فرمانده بلندپایه وبازداشت شده الحشد الشعبی نشده است.

این منبع در خبر اختصاصی به «میدل ایست نیوز» گفت که برخی نیروهای سیاسی و نمایندگان گروه های مسلح در تماس با وکلای مرجعیت عالی شیعه خواستار دخالت مرجعیت برای آزادشدن «قاسم مصلح» شده اند.

به گفته این منبع مطلع، مرجعیت حاضر به پذیرش این درخواست نشده و تأکید کرده که در مسائل قضایی و اقدامات مربوط به مسائل حقوقی و فعالیت حکومتی و اداری هیچ دخالتی نمی کند.

روز گذشته «قاسم مصلح» از فرمانده بلندپایه الحشد الشعبی با حکم دستگاه قضائی عراق بازداشت شد.

برخی گروه های الحشد الشعبی به نحوه بازداشت مصلح و اینکه او توسط دستگاه مبارزه با فساد و نه نیروهای اطلاعات حشد بازداشت شده اعتراض داشتند.

شب گذشته علیرغم برخی شایعات درباره آزاد شدن مصلح، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به تلاش برخی گروه های مسلح برای تحت فشار قرار دادن دولت عراق برای آزادی مصلح ازطریق قدرت نمایی مسلحانه در خیابان های بغداد واکنش نشان داد.

در بیانیه رسمی «مصطفی الکاظمی» آمده که نیروهای ویژه عراقی به دستور فرمانده کل نیروهای مسلح عراق حکم قضائی بازداشت یک متهم مشمول ماده 4 قانون ضد تروریسم براساس شکایت تنظیم شده علیه وی را اجرا کردند.

این بیانیه افزوده که کمیته تحقیقاتی متشکل از ستاد عملیات مشترک و اطلاعات وزارت کشور و اطلاعات نظامی و سازمان امنیت ملی و امنیت الحشد الشعبی برای تحقیق درباره اتهامات منسوب به این متهم تشکیل شده و وی تا زمان پایان تحقیقات در اختیار ستاد عملیات مشترک خواهد بود.

ماجرای بازداشت فرمانده حشد چه بود/ حکمی که مجری‌اش درست انتخاب نشد

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا