درگیری‌های محدود در شمال سوریه؛ شمارش معکوس برای عملیات قریب‌الوقوع ترکیه علیه قسد

وضعیت آماده باش کامل نظامی و تنش فزاینده بر مناطق شمالی و شمال غرب سوریه میان ارتش ترکیه و عناصر قسد حکمفرماست.

میدل ایست نیوز: وضعیت آماده باش کامل نظامی و تنش فزاینده بر مناطق شمالی و شمال غرب سوریه حکمفرماست و پیش‌بینی می‌شود به زودی عملیات نظامی گسترده ترکیه علیه نیروهای دموکراتیک کُرد سوریه موسوم به قسد کلید بخورد.

در همین رابطه، بامداد امروز در محور الدغلباش در حومه شرقی حلب درگیری‌های محدودی میان ارتش ملی سوریه (مخالفان نظام سوریه و تحت حمایت ترکیه) و نیروهای قسد درگرفت و دو طرف حملات خمپاره‌ای و توپخانه‌ای علیه یکدیگر ترتیب دادند.

«محمد الشمالی»، فعال اجتماعی سوری به العربی الجدید گفت: درگیری‌های شدیدی در دو جبهه کفرکلبین و کلجبرین در حومه شمالی حلب روی داد و عناصر قسد با خمپاره اطراف غربی شهر اعزاز را هدف گرفتند و ارتش ترکیه نیز با توپ به مواضع قسد در دو روستای عین دقنه و بیلونیه حمله کرد و همزمان جنگنده‌های جنگی و شناسایی روسیه در آسمان منطقه به پرواز درآمدند.

در همین ارتباط، خبرگزاری کُردزبان ANHA گزارش داد ارتش ترکیه و مخالفان سوری شامگاه روز گذشته با ده ها فروند راکت و توپ روستای عین دقنه و بیلونیه را هدف گرفتند.

گروه‌های زیرمجموعه ارتش ملی سوریه (مخالفان دمشق) نیز در حومه حلب و رقه بر آمادگی کامل خود برای هر گونه عملیات نظامی ترکیه علیه قسد تاکید کردند.

همزمان کاروان نظامی بزرگ ارتش ترکیه وارد شهر تل ابیض شده است که در نزدیکی مناطق تحت نفوذ قسد قرار دارد، این گروه نیز با آماده باش کامل و گسیل تجهیزات نظامی خود را برای هر گونه حمله قریب الوقوع آماده کرده است.

از سوی دیگر، شبکه‌های محلی از حضور جنگنده‌های روسی از نوع سوخو 27 به پایگاه هوایی الطبقه در غرب رقه و قامشلی در حومه حلب خبر دادند.

این اولین بار است که جنگنده‌های ارتش روسیه به این منطقه اعزام می‌شوند.

خبرگزاری ریانووستی روسیه هم اعلام کرد ارتش ترکیه و مخالفان دولت سوریه آماده آغاز عملیات نظامی جدید در سوریه هستند که هر لحظه احتمال آغاز آن وجود دارد.

همچنین بخوانید:

صف‌آرایی بی‌سابقه ارتش ترکیه و مخالفان سوری برای حمله قریب الوقوع علیه قسد

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا