آسیب دیدن 139 اردوگاه شمال سوریه به علت برف و بوران

در جریان برف و بوران در شمال سوریه، 400 چادر به صورت کامل و بیش از 850 چادر به صورت جزئی آسیب دیدند.

میدل ایست نیوز: دفاع مدنی سوریه اعلام کرد که در پی بارش شدید برف و بوران در شمال سوریه، 139 اردوگاه آسیب دیدند.

در بیانیه این سازمان آمده که در جریان برف و بوران در شمال سوریه، 400 چادر به صورت کامل و بیش از 850 چادر به صورت جزئی آسیب دیدند و شمار خانواده های آسیب دیده در حومه ادلب و حلب به بیش از هزار و 200 خانواده رسیده است.

برف و بوران در حومه عفرین و اعزاز در شمال حلب متمرکز بوده و اکثر جاده های فرعی و شماری از جاده های اصلی را مسدود کرده است.

ده ها اردوگاه و روستا در مناطق راجو و بلبل و شران در عفرین در محاصره قرار گرفته اند و نیروهای دفاع مدنی سوریه به بیش از 110 اردوگاه رسیدگی کرده اند که در میان آنها بیش از 260 چادر به صورت کلی آسیب دیدند و به دلیل بارش شدید برف کاملا منهدم شدند و بیش از 700 چادر نیز به صورت جزئی آسیب دیدند.

بارش شدید برف برخی از جاده های اصلی در شهرها و روستاهای حارم، سلقین و حومه ادلب را مسدود کرده و آمد و شد به سختی صورت می گیرد. بارش شدید باران در مناطق حومه غربی حلب و شهر ادلب و حومه جنوبی و شمالی آن و مناطق مختلفی از حومه حماه نیز بلای جان چادرنشینان شد و سیل را در بسیاری از شهرها و اردوگاه ها جاری کرد.

نیروهای دفاع مدنی سوریه در حومه شمالی حلب و حومه غربی ادلب در تلاشند تا با تمام امکانات به اردوگاه های محاصره شده در برف در مناطق حومه ای عفرین و اعزاز و ادلب برسند.

صدها خانواده ای که در چادرها و اردوگاه ها ساکن هستند، در شرایط سخت معیشتی به سر می برند و ممکن است تنها پناهگاه خود را نیز از دست بدهند. از طرفی خسارت های بسیاری ناشی از برف و بوران نگرانی هایی بابت سلامتی سالمندان و کودکان ایجاد کرده است.

در همین راستا «فراس الخلیفه»، عضو دفتر رسانه ای دفاع مدنی سوریه در گفت وگویی با العربی الجدید گفت که بیشترین گروهی که در این وضعیت آسیب می بینند، کودکان و سالمندان هستند.

بسیاری از خانواده ها از نبود آب آشامیدنی و نبود وسایل و مواد گرمایشی رنج می برند و یخبندان نیز این وضعیت بد را تشدید کرده است.

به گفته یکی از آوارگان نگرانی هایی از انتقال فوری برخی بیماران به بیمارستان ها به دلیل بسته بودن راه ها و شدت برف وجود دارد، هیزم دیگر به دلیل رطوبت قابل استفاده نیست و آب به چادرها راه پیدا کرده است.

همچنین بخوانید

باران؛ بلای جان آوارگان سوری در ادلب

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا